Serce kardiolog logoKOMUNIKAT DLA PACJENTÓW z dnia 27.03.2020


Uprzejmie informujemy, że z uwagi na wprowadzony stan epidemii oaz rosnące ryzyko zarażenia wirusem, Poliklinika Kardiologiczna Serce w Lesznie, do odwołania zmienia organizację przyjęć pacjentów.


Poradnia przyjmuje pacjentów, którzy wyrażają wolę przybycia na umówioną wizytę, według haromonogramu obowiązującego w danym dniu.


Pacjenci będą wpuszczani do poradni jednorazowo w ilości pozwalającej na zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy przebywającymi wewnątrz budynku osobami.


Przybywający do poradni pacjent proszony jest o posiadanie ze sobą własnej maseczki ochronnej lub przypadku jej braku osłonić usta i nos chustką lub szalikiem.


Każdy pacjent po wejściu do budynku poradni obowiązany jest w oznaczonym miejscu zdezynfekować ręce a następnie przejść do stanowiska rejestracji i potwierdzić przybycie.


Każdy pacjent proszony jest o przybycie na wskazaną godzinę, prosimy nie przychodzić wcześniej.


Pacjenci proszeni są o przybycie bez osób towarzyszących, chyba, że stan zdrowia nie pozwala na samodzielne poruszanie się.


Wszyscy pacjenci proszeni są o subordynację i zachowanie bezpiecznych odległości pomiędzy osobami podczas całego pobytu w poradni.


Przepraszamy za utrudnienia i niedogodności, są one podyktowane wyłącznie troską o nasze wspólne zdrowie.


[zamknij komunikat]

64-100 Leszno • ul. Fabryczna 15 • tel. 65 54 76 949 / tel. 65 52 52 949 • fax 65 54 76 944info@pkserce.pl
kardiolog

Patrzymy i oceniamy: pierwsze wrażenie, wygląd, postawę, poruszanie się, siadanie, wstawanie oddychanie, odcień skóry, wyraz twarzy, wygląd dłoni,

Pytamy, słuchamy, myślimy, na początku zawsze 5 pytań:

  • Co pacjentowi dolega?
  • Od jak dawna?
  • Jaki jest charakter dolegliwości?
  • Gdzie są one umiejscowione?
  • Czym są spowodowane?

Analizujemy, co i jak pacjent mówi, pomagamy, kiedy wywiad sprawia trudności, zadajemy dodatkowe pytania, jesteśmy dociekliwi, ale cierpliwi.

Dotykamy, czyli badamy palpacyjnie:

Potrafimy dłońmi ocenić jak bije serce, jak płynie krew w naczyniach. Umiemy zorientować się w układzie i stanie narządów wewnętrznych. Oceniamy stan skóry, sprawdzamy obrzęki, temperaturę.

Osłuchujemy:

Słuchawka lekarska prowadzi do uszu lekarza wiele dźwięków powstających w organizmie człowieka. Pomiędzy uszami lekarza znajduje się narząd, który potrafi je właściwie ocenić.